Тыдзень беларускай мовы і літаратуры 2017/2018 навуч. год

Дата: 8 января 2018 в 11:48, Обновлено 22 января 2018 в 15:14
З 04 па 09 снежня 2017 года ў ДУА “НПК дзіцячы сад – сярэдняя школа №12 г. Магілёва” праходзіў Тыдзень беларускай мовы і літаратуры. У мерапрыемствах Тыдня вучні  і настаўнікі школы прынялі актыўны ўдзел.
Адкрыўся Тыдзень конкурснай праграмай па прыказках і ўдзелам у эрудыт-лато “Антонімы”. Вучні і настаўнікі з задавальненнем узгадвалі прыказкі беларускай мовы, а таксама  паглыбілі веды пра антонімы. Актыўны ўдзел прынялі вучні 6 класа ў гульні “Цікава пра сінонімы”, а з якім задавальненнем рабілі выставу малюнкаў па фразеалагізмах. Вучні старэйшых класаў прымалі актыўны ўдзел у лексічных гульнях “Павуціна” і “Фразеалогія”. Завяршыўся тыдзень цікавай экскурсіяй у музей этнаграфіі.
Час праляцеў хутка, бо ўсе працавалі разам.