У госці да пісьменніка

Дата: 9 октября 2017 в 15:23, Обновлено 10 октября 2017 в 12:10
     5 кастрычніка 2017 года вучні чацвёртага класа завіталі ў госці да Якуба Коласа. На сустрэчы яны даведаліся пра дзяцінства і юнацтва славутага песняра, пазнаёміліся з гісторыяй напісання паэмы “Міхасёвы прыгоды”. Пра дзіўныя выпадкі з жыцця галоўнага героя паэмы вучням расказалі іх аднакласнікі: Старадубцава Марыя, Семянчук Юрый, Палітаева Паліна. Шмат уражанняў пакінула інсцэніроўка “Успаміны Міхася пра горад”.
      Усім вучням спадабалася незвычайнае падарожжа, таму вырашылі часцей наведвацца ў госці да беларускіх пісьменнікаў.
                                                                                                                   Кірэева Ж.А., класны кіраўнік 4 класа